W związku z umową podpisaną pomiędzy Gminą Miasto Zgierz, a Miejskim Zespołem Przychodni Rejonowych w Zgierzu, od 21 marca 2022r. Miejski Zespół Przychodni Rejonowych w Zgierzu realizuje program polityki zdrowotnej pn. „Program polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).
Program realizowany będzie przez Miejski Zespół Przychodni Rejonowych w Zgierzu do dnia 31.12.2023r. Szczepienie jest dwudawkowe. Pierwsza dawka szczepionki musi być podana do 15.06.2022r. Druga dawka szczepionki jest podawana po upływie 5 miesięcy.
Realizacja Programu obejmuje:

  • badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia przeciwko brodawczakowi ludzkiemu (HPV) przed każdorazowym podaniem szczepionki,
  • wykonanie szczepienia przeciwko HPV w schemacie dwudawkowym – szczepionką 2-walentną firmy CERVARIX .

Programem objęta jest populacja 13 letnich dziewczynek urodzonych kolejno w roku 2009 i 2010, zamieszkałych i zameldowanych na terenie Gminy Miasto Zgierz.
Liczba osób którą zamierzamy zaszczepić w ramach programu – 98 osób w skali roku.
Zgłoszenia uczestników do udziału w Programie prowadzi Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Zgierza, pod numerem telefonu: 42 714 32 25